mailing

 

2015 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri:

Gülseli İnal, Sinâ Akyol, Abdülkadir Budak, Metin Cengiz ve Enver Ercan’dan oluşan şiir seçici kurulu, ödülü oybirliğiyle Mehmet Karaca’nın “Tuz Açlığı” adlı dosyasına verirken; Fatih Kök, Özkan Satılmış, Eşref Yener, Çağla Meknuze’nin dosyalarını ‘dikkate değer’ buldu.

Nursel Duruel, Feyza Hepçilingirler, Hatice Meryem, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Feridun Andaç’tan oluşan öykü seçici kurulu, ödülü Arzu Uçar’ın “Dış Kapının Mandalı” adlı dosyasına verirken; Mevsim Yenice, Emrah Tunç ve Defne Sarıöz’ün dosyalarını ‘dikkate değer’ buldu.

Ödül alan ve dikkate değer bulunan arkadaşlarımızın söyleşi ve ürünlerine yer veriyoruz.

Dosya: Sönmeyen Yangın: Sivas Katliamı – Betül Dünder, Ali Balkız, Mahmut Temizyürek, Eren Aysan, Mahir Karayazı

Medya Notları: Seçimlerin Ardından – Nilgün Tutal, Korkmaz Alemdar, Aydın Çam

Yazılar: “Karûn Gibi Zengin Kara Câhillerimiz Var” (Mehmet Rifat) – Sıradanlaştırdıklarımızdan mısınız? (Cihan Oğuz) – “İçimizdeki Şeytan”a Feminist Eleştirel Bir Bakış – 2 (Hande Öğüt) –  “İçimizdeki Şeytan”, İçimizdeki Aşk (Atilla Birkiye) – Enver Ercan’ın Şiirleri: Rutini Kırmak (Yaşar Güneş) – “Türkçenin Dudaklarısın Sen” (Mine Ömer) – Zaman Çoktan Öldü, Robotları Kurtarın (Şebnem Şenyener) – Şiirden Daha İyi: Salih Ecer (Haydar Ergülen) – Mutsuzluğumuzun Kışı (Feridun Andaç) – Not Defteri (Hüseyin Yurttaş) – Dip Köşe Şiir Notları (Ahmet Özer)

Şiir: Haydar Ergülen, Ogün Kaymak, Tuğrul Keskin, Gülümser Çankaya, Cenk Gündoğdu, Emel Kaya

Öykü: Atilla Şenkon

Varlık Kitaplığı: Yavuz Özdem ile Söyleşi (A. Ufuk Elmas) – Tibet Şeftali Turtası – Tom Robbins (Barış Özdemir) – Bâki Ayhan T. ile Söyleşi (Sezin Seda Altun) – Karin Karakaşlı ile Söyleşi (Beyza Becerikli) – Başka Diyarların Felsefesi – Roger Pol Droit (Yaşar Öztürk) – Mor Cepkenliler – Ahmet Zeki Muslu (Şeref Bilsel) – Nermin Yıldırım ile Söyleşi (Deniz Durukan) –  Son Dağ / Bejan Matur (Soner Demirbaş) – Şiir Günlüğü (Gültekin Emre) – Şimdi Haberler (Gülce Başer)

Varlık bu ay da Bakış Açısı, Günler Geçer, Başlangıçlar Karşılaşmalar Kırılmalar, Not Defteri, Şiir Günlüğü köşeleri, Semih Poroy’un çizimleri ve son çıkan kitapların tanıtıldığı Varlık Kitaplığı bölümüyle okurlarıyla buluşuyor.

Reklamlar