mailing

Dosya: “İki büyük usta, iki büyük veda: Oktay Akbal – Tarık Dursun K.” – Ahmet Önel, Hüseyin Yurttaş, Semih Poroy, Feridun Andaç, İbrahim Yıldırım, Haluk Öner

Medya Notları: “Sürüden misin, değil misin?” –  Nilgün Tutal, Korkmaz Alemdar, Aydın Çam

Edebiyat Gündemi: “Abdülkadir Budak ve Kapalı Bir Açılım” – Yasin Erol, Yusuf Alper

Yazılar: Onlar Çeviriyi ve Çevirmeni Böyle Gördüler (Mehmet Rifat) – ‘Hayır!’ Dememenin İmkânsızlığını Tatmak ya da ‘Antigone’ (Halûk Sunat) – Tezer İçin (Sezer Duru) –  Ahmet Miskioğlu’nu Anlamak (Hasan Akarsu) – Knut Ødegård İskandinavya Edebiyatının Ragnar Lodbrok’u mudur? (Fatih Balcıoğlu) – Hüseyin Avni Cinozoğlu’nun Ardından: Safranbolu’da Tek Deniz Feneri Söndü (Betül Tarıman) –  “Faust”tan “Üstat ile Margarita”ya Şeytan ve Kadınlar (Nilüfer Altunkaya) – Facia 1890: Ertuğrul (İskender Pala) – Yeni Şiirler Arasında (küçük İskender) – Yeni Öyküler Arasında (Hatice Meryem)

Şiir: Gültekin Emre, Oya Uysal, İbrahim Oluklu, Mete Özel, Mutlucan Güvendir, Cuma Duymaz, Hüseyin Atabaş, Emel Koşar, Şakir Özüdoğru, M. Onur Kocabıyık, Cihad Özsöz

Öykü: Ümran Ersin, Behiç Ata

Varlık Kitaplığı: Nedim Gürsel ile Söyleşi (Funda Önkol) – Bir Yaratığın Akıl Almaz Ahlaksız Maceraları – küçük İskender  (Özkan Ali Bozdemir) – Şair ve Hakikat! – Hayati Baki (İlyas Tunç) – Elde Var Hikâye – Tarık Dursun K.  (İpek Baysan) – Modern Türkçe Şiir Antolojisi –  Orhan Kahyaoğlu (Serap Çakır) – Tanrım Beni Görünür Kıl – Nilüfer Önder (Gözde Aktürk) – Elif Türker ile Söyleşi (Melek Aydoğan) – Şiir Günlüğü (Gültekin Emre)

Varlık bu ay da Bakış Açısı, Yeni Şiirler/Öyküler Arasında, Şiir Günlüğü köşeleri, Semih Poroy’un çizimleri ve son çıkan kitapların tanıtıldığı Varlık Kitaplığı bölümüyle okurlarıyla buluşuyor.

Reklamlar