2016-04 varlik

 

Dosya: Edebiyatın “Deli” Dünyası − Aslı Erkan, Pınar Padar, Didem Aksüt, Ferat Emen, Serdar Koçak, küçük İskender, Gaye Boralıoğlu, Hakan Bıçakçı, B. Nihan Eren, Birgül Oğuz, Mustafa Atapay

Edebiyat Gündemi: Türk Şiiri, Modernizm, Şiir −Hasan Bülent Kahraman, Gülce Başer, Talha Avlutyaru

Kültür Gündemi: Bir Cumhuriyet Kadını ve Felsefecisi: Bedia Akarsu − Betül Çotuksöken, Yusuf Çotuksöken

Yazılar: Üç Merhamet Burcu (Haydar Ergülen) . Medya: Sahibini Söyle Kim Olduğunu Söyleyeyim (Korkmaz Alemdar) − Sirenlerin Yalancısı 8 (Ahmet Önel) − Ölümünün 65. yılında Sâdık Hidâyet: “Kör Baykuş”un Zamansızlığı (PEO Atölye) − Hüseyin Yurttaş ile Söyleşi (Enver Ercan) − Ahmed Arif Şiirinin Yeri (İbrahim Oluklu) − Taşran Kadar Konuş! (Feridun Andaç) − Osmanlılar ve Avrupalılar: Geçmiş Zamanlar ve Olasılıklar II (Nilgün Tutal Cheviron) − Nafile Okur (Miray Çakıroğlu) − Yeni Şiirler Arasında (küçük İskender) − Yeni Öyküler Arasında (Hatice Meryem)

Şiir: Abdülkadir Budak, Tahir Abacı, Salih Bolat, Tuğrul Keskin, Tozan Alkan, İbrahim Oluklu, Fatma Yeşil, Batuhan Saç, Adem Çalıkkılıç, Gürkan Doğan

Öykü: Sezer Duru, M. Özgür Mutlu, Bülent Ayyıldız

Varlık Kitaplığı: Murat Uyurkulak ile Söyleşi (Yaprak Damla Yıldırım) − Remzi İnanç ile Söyleşi (Merve Tellioğlu) − Gizli Sevenler Cemiyeti / Ahmet Büke (Kültigin Kağan Akbulut) − Celestina / Fernando de Rojas (Barış Özdemir) − Simla Sunay ile Söyleşi (Yankı Enki) − Şiir Günlüğü (Gültekin Emre)

Varlık bu ay da Günler Geçer, Sirenlerin Yalancısı, Başlangıçlar… Karşılaşmalar… Kırılmalar…, Yeni Şiirler/Öyküler Arasında, Şiir Günlüğü köşeleri, Öykü Doğan’ın desenleri ve son çıkan kitapların tanıtıldığı Varlık Kitaplığı bölümüyle okurlarıyla buluşuyor.

Reklamlar