Dosya: “Post-Gerçek: Yeni Bir Kavram, Yeni Bir Dünya” – Nilgün Tutal, Sarphan Uzunoğlu, Orhan Şener, Korkmaz Alemdar, Aydın Çam

Edebiyat Gündemi: “Refik Durbaş: Hafızanın Bereketi” – Şeref Bilsel, Faris Kuseyri, Mahir Ergun

Yazı: Patricia Cornwell’in Whitechapel Canisi (Taner Ay) − Gölgemiz: Karanlık Kardeşimiz (Tuğçe Isıyel) − Spinoza Felsefesinde ‘Şiddet’in Yeri (Halûk Sunat) − Ateş ve Barut (Deniz Özbeyli) − Edebiyattan Esinlenen Resimler ve Nedim Günsür (İnci Aydın) – Mehmet Eroğlu ve Üç Ölümcül Günah (Çiğdem Ülker) – Gülünü Solduran Zaman (Feridun Andaç) − Yeni Şiirler Arasında (küçük İskender)

Şiir: Ali Özgür Özkarcı, Alperen Yeşil, Mehmet Karaca, Betül Dünder, Belemir Uzun, Emine Bayındır, Arif Mete, Cantürk Akben

Öykü: Alper Beşe, Oya Özgür, Aysel Arslan, Uğur Demircan, Evrim Ulusan

Desen: G. Öykü Doğan, Kader Aktü

 Varlık Kitaplığı: Âba Müslim Çelik ile Söyleşi (Merve Tellioğlu) – Ortaçağdan On Sekizinci Yüzyıla İngiliz Kadın Yazarlar / Editör: A. Deniz Bozer (Kübra Vural) − Şiir Boyun Eğmez / Haz.: İsmail Biçer (Hasan Akarsu) − Kerteriz Vbg. Vbg. Vbg. / Mustafa Özturanlı (Fatma Yeşil) − Fergun Özelli’nin Yaşayan Öykü Kahramanı “Haşmet”le Söyleşi (Hülya Soyşekerci) − Korku ve Titreme / Søren Kierkegaard (Yaşar Öztürk) − Smyrna’nın Gözyaşları / Gülseren Engin (Bahri Karaduman) – Cevat Turan ile Söyleşi (Ayhan Şahin) − 2000’ler Şiiri Antolojisi / Cenk Gündoğdu (Bâki Asiltürk) − Seviname / Nezihe Altuğ (Zeynep Çolakoğlu) − Şiir Günlüğü (Gültekin Emre) − Küresel Haberler (Zeynep Şen)

Varlık bu ay da Yeni Şiirler/Öyküler Arasında, Şiir Günlüğü köşeleri ve son çıkan kitapların tanıtıldığı Varlık Kitaplığı bölümüyle okurlarıyla buluşuyor.

Reklamlar